W dniu 25 Marca o godzinie 22.05 przez Dyżurnego Operacyjnego Powiatu KP PSP w Żninie zostaliśmy zaalarmowani do pożaru domu na ulicy Huby Gąsawskie. Na miejsce zostały zadysponowane nasze dwa wozy bojowe GBA i GCBA. Po przybyciu na miejsce akcji pierwszego naszego zastępu GBA zastaliśmy cały dach w ogniu. Za pomocą przecinarki do metalu zostały rozcięte zamki w bramie w celu dostania się na podwórko. Podany został jeden prąd wody na dach, druga rota przy pomocy przecinarki i sprzętu burzącego otworzyła drzwi do środka domu, co umożliwiło podanie prądu wodnego w pomieszczenia. Po przybyciu kolejnych jednostek zostały rozwinięte kolejne prądy wodne, które zostały podane z drabin na dach budynku. Większą część akcji strażacy, którzy podawali prądy wody z drabin na dach budynku musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, z powodu silnego zadymienia. Akcja trwała do późnych godzin nocnych. W akcji brały udział jednostki: JRG Żnin, OSP Gąsawa, OSP Białożewin, OSP Rogowo, OSP Nowawieś Pałucka, Policja.